Uçak seferleri iptal oldu: Bilet alanlar endişeli

13798
Uçak

Tatil

Uçak seferleri iptal oldu: Bilet alanlar endişeli

Avrupa’da bir çok ülkede koronavirüsten dolayı acil önlem paketleri açıklanıyor, halka “Mümkün olduğunca seyahat etmeyin” çağrısı yapılıyor. Bu durum havayolu seferlerine olumsuz etki yapıyor. Alınan önlemlerden dolayı uçak seferlerine olan ilginin azalması, Avrupa’nın en ünlü “Ucuz bilet” havayolu şirketi olan Ryanair’i zorda bıraktı. Havayolu, kış uçuş proğramı için planlanan sefer sayısını yüzde 40 düşürmek zorunda kaldı. Bir çok uçak seferi iptal edildi.

Biletler iptal olursa mağdur oluruz

Bir çok kişi, daha önce olduğu gibi uçak seferlerinin tamamen iptal edilmesinden korkuyor. Ryanair gibi diğer havayolu şirketlerinin de önümüzdeki dönem daha fazla seferi iptal etmesinden endişe duyuluyor. Daha önce bilet satın alanlar veya yakında almayı düşünenler “Ya bilet paraları bize iade edilmezse?” diye soruyorlar. Bu durum bir çok kişiyi tedirgin ediyor ve uçakla seyahat etmemeye yönlendiriyor.

Seyahat edenler virüsü bulaştırıyor

Özellikle yaz tatili sonrası yaşadığı ülkeye dönenler, etrafına virüs bulaştırarak bölgedeki vaka sayılarının artmasına neden oldu. Benzer bir durum sonbahar okul tatili sonrası da gözlendi. Uzmanlar bu nedenle “Mecbur kalmadıkça önümüzdeki dönem seyahat etmeyin. Bir süre çevrenizdeki temasları aza indirin” çağrısında bulunuyorlar. Hatta Almanya’da, yurtiçi seyahatlerinin de kısıtlanması yönünde adımlar atıldı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin