Uçak biletini kredi kartı ile satın almak daha avantajlı

292
Uçak

Tatil

Uçak biletini kredi kartı ile satın almak daha avantajlı

Korona başladığından buyana çalkantılı bir dönem geçiren uçak şirketleri, seyahat yasaklarının kalkmasıyla yavaş yavaş normale dönmeye başladı. İlk dönemler çok sayıda uçuş iptal olurken, son dönemlerde sayı oldukça azaldı. Ancak buna rağmen hala uçuşlar iptal olabiliyor. Bilindiği gibi daha önce uçuşu iptal olanların bir kısmı hala havayolu şirketinden parasını alabilmek için bekliyor.

Uzmanların tavsiye etti

Yasalar gereği yolcu parasını talep edebilir. Ancak havayolu şirketleri zaten maddi sıkıntı içinde oldukları için bu geri ödemeleri mümkün olduğunca geciktirmeye çalışıyorlar. Hatta bazıları para yerine uçuş kuponu teklif ediyor. Acil paraya ihtiyacı olanlar ise zor durumda kalıyorlar.

Parayı geri alma şansı daha fazla

Durumu değerlendiren uzmanlar, bu tür sorunlar yaşamamak ve paraya daha hızlı ulaşmak için uçak biletinin kredi kartı ile ödenmesini tavsiye ediyorlar. Master veya Visa gibi kredi kartlarında “ödemeyi iptal et” opsiyonunundan faydalananların miktarın hesabına geri gelmesini sağlayabileceğine dikkat çekiliyor. Ancak bu işlemde de bir bekleme süresi olabiliyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin