Uçak yolculuğu: Bileti hangi gün alırsam ucuz olur?

7849
Para, uçak

Tatil

Uygun fiyata uçak bileti arıyorsanız satın alacağınız günü ve ayı iyi seçin. Yapılan incelemeye göre bazı günlerde fiyatlar aniden düşüyor.

İnternette uçak bileti satan sayısız sayfa var. Bunlar arasından en uygun fiyatı bulmak hiç de kolay değil. Ancak uzmanların tavsiyelerine uyarsanız belki de yüzlerce Euro cebinizde kalabilir. İnternet üzerinden bilet satışı yapan Opodo.de sitesi yetkilileri, son üç yılın uçak bilet fiyatlarını araştırdı ve şu sonuca vardı: “Hafta sonları bilet fiyatları hafta içine göre daha ucuz. Ayrıca yıl geneline baktığımızda en avantajlı ay ocak. Yani yaz ayları için bilet bakıyorsanız bunu ocak ayında satın alırsanız yine tasarruf yapmış oluyorsunuz. Buna karşılık fiyatların en üst seviyede olduğu günler cuma ve pazartesi. Aylara bakıldığında ise mayıs ve haziran.

Uçak bileti ararken bu hatayı yapmayın

Örneğin Almanya içi uçuşlarda ocak ayında yüzde 23’e varan indirimden faydalanmak mümkün. Ayrıca kasım ve aralık aylarında da sık sık uygun fiyatlara rastlamak mümkün. Opodo için çalısan seyahat uzmanı Andreas Adrian şu bilgileri verdi: „En uygun fiyatlar cumartesi ve pazar olmasına rağmen bir çok müşterimizin biletlerini pazartesi ve salı günleri satın aldığını görüyoruz. Çünkü genellikle haftasonları plan yapıp satın alma işlemini hafta başında yapıyorlar.“

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin