Uçak bileti: Bu detayları fark etmeyen daha fazla ödüyor

2117
uçak

Tatil

İnternetten uçak bileti satın alırken fiyatı şişiren unsurlara dikkat edin. En sık kullanılan yöntem, kredi kartı ile yapılan ödemelerde eklenen ücretler.

Daha rahat olduğu için internet sitelerinden uçak bileti satın almayı düşünüyorsanız, gizli ek ücretleri daima göz önünde bulundurmanız gerekir. İlk bakışta fiyat size uygun gelebilir fakat ödeme işlemi yaklaştıkça fiyatın yükselmemesi için bazı unsurlara dikkat etmelisiniz.

İnternet üzerinden bilet satan bazı portallar, vaad edilen uygun fiyatı sadece belirli kredi kartları ile ödeme yapılırsa sunuyorlar. Bunlar da genellikle yaygın olarak kullanılmayan kredi kartları oluyorlar. Yani siz klasik kredi kartları ile ödeme yaptığınızda fiyata ek ücretler ekleniyor. Sonuçta uygun diye satın aldığınız biletin rakip sitelerden daha pahalıya geldiğini görüyorsunuz.

Bir başka fiyat şişirme yöntemi ise bagajlarla ilgili. Bazı siteler bileti uygun fiyata sunuyorlar, ancak iş „Yanınıza kaç bagaj alacaksınız“ sorusuna gelince fiyatın bir anda arttığını görüyorsunuz. Her bagaj için ek ücret istenebiliyor.

Bu nedenle fiyat kıyaslamasını bu unsurları dikkate alarak yapmakta fayda var.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin