Uçak bilet fiyatlarının indirilmesi için çağrıda bulundular

712
Uçak

Tatil

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, uçak seferleriyle ilgili yaşanan sorunları hakkında yazılı açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada, Türk Hava Yollarının uçak sefer sayılarını azaltması nedeniyle özellikle Ankara ve İstanbul’a gitmek isteyen veya söz konusu illerden Van’a gelmek isteyen vatandaşların uçak bileti bulamadıkları belirtildi. Yapılan açıklamada uçak bilet fiyatlarının astronomik derecede yüksek fiyattan satıldığı ve indirim yapılması için çağrıda bulunuldu. Açıklamanın tamamı şu şekilde: “İlimiz 1 milyonu aşkın nüfusuyla ülkenin en doğusunda yer alan ve uzaklık nedeniyle ulaşım tercihinin genellikle havayolu olarak tercih edildiği önemli bir kenttir. Önceki yılların uçuş ve yolcu sayılarına bakıldığı zaman önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. Ancak bu tabloya rağmen uçak sefer sayılarının arttırılmaması vatandaşlarımızın bölgede bulunan diğer havaalanlarına yönlendirilmelerine sebep olmaktadır. Ankara, İstanbul yakın mesafelere ihtiyaç fazlası çok sayıda sefer bırakılırken, İlimizde uçuş sayılarının azaltılarak, birçok kentin iki katı fiyatına bilet satışının yapılması manidardır.

Özellikle yaz sezonu olması nedeniyle acente firmalarımız tarafından tur organizasyonları yapılması planlanırken, uçak bileti bulunmaması hem seyahat acentelerimizi hem de konaklama sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizi olumsuz etkilemektedir. Bununla beraber İran’dan gelerek ülkemizin diğer şehirlerine gitmek isteyen İran İslam Cumhuriyeti vatandaşları da en az 5-6 gün beklemek zorunda kalacakları için ilimize gelmemektedir. Başta ülkemizin ve dünyanın en önemli havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları olmak üzere tüm havayolu şirketlerinin daha fazla kar amacı güderek, ilimize tahsisli uçakları başka rotalara kaydırmalarına yönelik kararlarını tekrar gözden geçirmelerini;
Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere son dönemde konunun muhatapları ile yaptığımız ülkemizde faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin ivedilikle uçuş sayılarını veya yolcu kapasitesi yüksek uçakları ilimize tahsis etmesini ve uçak bilet fiyatlarında indirime gitmelerini talep ediyoruz.”

Kaynak: http://www.vantso.org.tr

(G.Ş)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin