Uçağı rötar yapana 48 saat içinde ödeme!

1180
yolcu, türkiye

Tatil

Uçağı rötar yapan veya uçuşu iptal olan yolcular, sadece 48 saat içinde tazminat alabilecek.

Havaalanları uçağı rötar yapan yolcularla dolu. Kimi saatlerce bekleyip kaderine razı geliyor ve hiç birşey yapmıyor, kimi ise hakkı olduğu için daha sonra havayolu şirketinden tazminat talep ediyor. Kurallar gereği uçağı üç saatten fazla geciken yolculara ödeme yapılmak zorunda. Ancak bu iş bazen çok uzun sürebiliyor ve yolcu parasını alana kadar aradan belkide aylar geçiyor. Ancak bu alanda sunulan yeni bir hizmet bu sorunu ortadan kaldıracağa benziyor.

Türkiye ve Avrupa’dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

www.wirkaufendeinenFlug.de sitesi, yolculara sadece 48 saat içinde ödeme yapmayı vaad ediyor. Yani mağdur yolcu tazminat alabilmek için bu siteye başvuruyor ve eğer haklı olduğu baştan belliyse kendisine 2 gün içinde ödeme yapılıyor. Site parayı daha sonra havayolu şirketinden tahsil ediyor. Böylelikle yolcu uzun bir süre beklemek zorunda kalmıyor.

Uçağı rötar yapan veya uçuşu iptal olan yolculara 400 Euro’ya kadar ödeme yapıldığını hatırlatan wirkaufendeinenFlug.de sorumluları, „Şuana kadar yolcuya ödeme yapılması aylar, hatta yıllar bile sürebiliyordu. Biz bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Eğer yolcunun tazminat alma hakkı olduğu belliyse kendisine hemen ödeme yapılıyor. Şunu unutmamak gerekir: Örneğin Almanya’da hakkı olmasına rağmen tazminat istemeyen yolcular nedeniyle her yıl 750 milyon Euro havayolu şirketlerinin kasasında kalıyor. Yolcuların sadece yüzde 10’u hakkını arıyor“ bilgisini verdiler.

Hamburglu şirket, özel geliştirilen bir bilgisayar sistemi yardımı ile yolcunun tazminat şansını hesaplıyor ve buna göre ödeme yapılıp yapılmayacağına hemen karar veriyor.

Yolcu haklarını güçlendiren bu hizmet önümüzdeki yıllarda daha da gelişirse, havayolu şirketleri daha sık tazminat vermek zorunda kalabilirler.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin