Tuzlu su ile gargara yapmak ne işe yarıyor?

4428
tuzlu su

Tatil

Dünyayı sarsan corona virüste vaka sayısında ve ölümlerde artış devam ediyor. Halk arasında korku ve panik yaşanıyor.  Ülkeler genelinde tedbirler arttırılsa da vatandaşlar kendi çapında çeşitli önlemler alıyor. Boğazda barınan bakterilerin uzaklaştırılması için kolay bir yöntem olan tuzlu su ile gargara yöntemi, internet üzerinden en çok araştırılan konularda biri oldu. Gerçekten tuzlu su ile gargara yapmak virüsten koruyor mu?

Halk arasında tuzlu suyla gargara, virüslerden korunmak ve boğazdaki enfeksiyonu temizlemenin doğal çaresi olarak biliniyor. Bazı uzmanlara göre tuzlu su ile yapılan gargara boğaz temizliği için faydalı. Boğazdaki iltihabın iyileşmesine katkı sağlıyor. Tuz çözeltisi hem yutak dokusundaki şişliğin giderilmesine hem de istenmeyen mikropları da ortadan kaldırmaya yardım ediyor.

Ayrıca:   THY İtalya uçuşlarını iptal etti

Ancak buna rağmen bu yöntemin corona virüsüne karşı bir çare olmadığına da dikkat çekiliyor. Yani uzmanlara göre tuzlu suyla gargara yapsanız bile corona virüsü bulaşabilir. Durum böyle olsa da tuzlusu yönteminin insan sağlığına büyük faydaları var.

Tuzlu su ile gargara nasıl yapılır?

Gargara nasıl yapılır? Bir bardak ılık suyun içerisinde 1 dolu çay kaşığı koyup karıştırın. Daha sonra bir ağız dolusu miktarı ile 30 saniye süreyle gargara yapın. Bu uygulamayı saatte bir ya da 3-4 saatte bir tekrarlayın.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin