Tuvalet kâğıdı için kavga çıkarıyorlar: Yakında tükenecek mi?

537
Tuvalet kağıdı

Tatil

Uzun süre evden çıkamam düşüncesiyle süpermarketlere koşanlar, günlerce yetecek kadar gıda depolamaya çalışıyor. Ancak son dönemlerde tuvalet kağıdı raflarının da boşaldığı görülüyor. Örneğin Almanya’da artık bir çok yerde tuvalet kağıdı bulamıyorsunuz. Çünkü bazıları resmen çıldırmış durumda ve ne pahasına olursa olsun bu üründen paketlerce satın almak istiyor.

Bazı yerlerde müşterilerin birbirleriyle tartıştığı, hatta bir süpermarkette bir müşterinin kendisini uyaran kasiyere saldırarak yaraladığı da açıklandı.

Süpermarket çalışanları sık sık müşterilere “Normal sayıda ürün satın alın” uyarısında bulunmak zorundalar. Çünkü mevcut ürünlerin herkese yetmesi gerekiyor. Fakat birisi çıkıp hepsini satın almak istediğinde haksızlık oluyor. Uyarıldığında ise kavga çıkarıyor.

Peki insanların sanki piyasada tuvalet kağıdı kalmayacakmış gibi adeta savaş vermesi mantıklı mı? Yetkililer ne diyor?

Ayrıca:   Uzmanlar açıkladı: Corona virüsünden ölme riski ne kadar yüksek?

Cevap çok basit: Bütün bu mücadele boşuna. Tuvalet kağıdının son günlerde tükenmesinin tek sebebi, üreticilerin hazırlıksız yakalanması ve halkın bu ürüne aşırı ilgi göstermesi. Çoktan ek üretime geçildi bile. Yani yakında raflar yine dolacak. Herkes dilediği kadar ürün satın alabilecek. Yani ortada aslında bir kıtlık yok.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin