Türkler yeni yılda en çok hangi ülkeyi tercih etti

58
Türkler yeni

Tatil

Dünya’da yeni yıl kutlamaları bitti. Türkiye’de birçok insan yeni yıl kutlaması için yurt içi ve yurt dışı destinasyonlarını kutlamalar için tercih etti. Türkiye’nin önde gelen uçak bileti satış sitesi Enuygun.com “Türkler yeni yılda en çok hangi rotaları tercih etti?” sorusunun cevabını açıkladı. Enuygun.com şirketinin istatistiklerine göre;  her dört kişiden biri yeni yıl tatilini birleştirmeyi tercih ederken, Türkler 2019’u 2020 yılına bağlayan yeni tatilinde en çok pasaportsuz ve vizesiz gidilebilen yerleri tercih etti.

Türkler yeni yılda vizesiz seyahate yöneldi

Enuygun.com bilet satış platformu üzerinden satın alma işlemini gerçekleştiren müşterilerin büyük bir kısmı yurt dışında en çok pasaportsuz gidilebilen destinasyonları tercih etti. Türk vatandaşları geçen yılbaşında yeni yıl tatili için Kıbrıs, Kiev, Odessa ve Bakü gibi yerlere uçtu. Yurt içinde ise İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara ve Adana başı çekti.

Tatilini uzatanların oranı yüzde 25 

Şirket istatistiklerine göre;  Kıbrıs, Kiev ve Odessa’nın ardından Bakü ile Avrupa’nın popüler şehirleri Paris ve Amsterdam  Türkler tarafından tercih edildi. Bu yılbaşında Enuygun.com’dan bilet satın alanların yüzde 25’inin yılbaşı tatilini birleştirdiği istatistiklere yansıdı.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin