Türkiye’yi riskli bölgeler listesinden çıkarmayan Almanya’dan yeni açıklama

4181
riskli

Tatil

Türkiye’yi riskli bölgeler listesinden çıkarmayan Almanya’dan yeni açıklama

Almanya’nın Türkiye’ye yönelik tutumu değişmiyor. Tüm çabalara rağmen Türkiye hala riskli bölgeler listesinde. Bundan dolayı hem bu ülkeden Türk tatil bölgelerine yabancı turist gitmiyor, hem de Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız dönüşte korona test sonucu göstermek zorunda kalıyorlar. Aslında Türk yetkililerin yaptıkları temaslar sonrası bu durumun değişmesi bekleniyordu. Fakat Almanya şu ana kadar henüz kararını değiştirmedi.

Türkiye’yi izliyoruz

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas son yaptığı açıklamada Mayorka Adası gibi tatil yerlerinde insanların sorumsuzca davranmasını eleştirdi. Mesafe kurallarına uyulmayan eğlenceler düzenleyenlerin herkesi riske atmasının kabul edilemez olduğun belirten Bakan Maas “Avrupa dışında durumu değerlendirmek daha güç. Bu nedenle gelen bilgilere sürekli bakıyoruz ve değerlendiriyoruz. Özellikle Türkiye’deki gelişmeleri takip ediyoruz” dedi.

Fatura göndermeye devam

Salgın başladığında yurtdışında bulunan ALmanlar’ı özel uçuşlarla ülkeye geri getiren Almanya, br süre önce kurtarılan kişilere fatura gönderip meydana gelen masrafların bir kısmını istemişti. Bakan Haas, önümüzdeki günlerde de faturaların gönderilmeye devam edileceğini ve kişilerin getirildikleri ülkenin mesafesine göre 200 ile 1000 Euro arasında bir miktar ödemesi gerektiğini belirtti.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin