Türkiye’ye Romanya üzeri seyahat etmek avantajlı mı?

36508
Romanya, Silayolu

Tatil

Sılayolunda Türkiye’ye gidiş için bir çok alternatif bulunuyor. Kimisi Bulgaristan/Yunanistan arasında bir seçim yapıyor, kimisi Slovenya/Hırvatistan yerine Macaristan’ı tercih ediyor. Bazı okurlarımız ise “Acaba Romanya’yı denesek mi” sorusunu yönelttiler. Kafalardaki soru işaretini gidermek için bu güzergahtan yolculuğu hesapladık.

DİĞER ÜLKELERDEN EN KISA YOL HANGİSİ? Yaşadığınız ülkeyi seçip güzergahları kıyaslamak için bu yazının üzerine tıklayın

Romanya’dan seyahat etmek sadece Macaristan üzeri gidenleri ilgilendirdiği için örnek yol hesaplamamızı Szeged kentinden itibaren yaptık. Bunun için Szeged’den Kapıkule’ye kadar olan mesafeye göz attık. Bu yolculuk için üç ayrı güzergah kullanmak mümkün.

1. Alternatif:

Szeged – Bükreş – Giurgiu – Harmanlı – Kapıkule

(Mesafe 1141 km, Süre: 14 saat 46 dakika)

2. Alternatif

Szeged – Calafat / Widin – Montana – Sofya – Kapıkule

(Mesafe 967 km, Süre 11 saat 4 dakika)

3. Alternatif:

Szeged – Novi Sad – Belgrad – Niş – Sofya – Kapıkule

(Mesafe 891 km, Süre 9 saat 28 dakika)

Romanya ne zaman mantıklı olur?

Görüldüğü gibi süre ve kilometre bakımından klasik yol dediğimiz Sırbistan üzerinden seyahat etmek daha mantıklı. Ancak özellikle trafiğin yoğun olduğu günlerde bekleme süresini kısaltmak için Romanya üzerinden gitmek mantıklı olabilir.

 
YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması / kopyalanması yasaktır © copyright www.turizmavrupa.com

7 YORUMLAR

    • Iyi aksamlar, güvenlik bakimindan hicbiryerde sorun yok. Eger Bulgaristan üyeri gidecekseniz bu ülkeyi gündüz gecin. Mola verdiginiz yerlerde aracta degerli esya birakmayin. Baska vatandaslarimizin da durdugu yerlerde mola vermeye özen gösterin.

  1. Ben Tır şoföruyum.
    Romanya’da Szeged-Arad-Caransebes-Calafat/Vidin-Montana-Sofya üstü gitmek daha uygun gibidir.Yol zaman olarak bir kaç saat fazla gibi ama,polis molis görmez,sınır izdihamı yaşamazsınız.Zamanı kat kat telafi edersiniz.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin