Türkiye’ye karayolundan seyahat etmeye çalışanlara uyarı

2365
seyahat

Tatil

Başta İtalya olmak üzere tüm Avrupa, corona virüs salgını ile mücadele ediyor. Ölümler ve vaka sayıları artmaya devam ediyor. Avrupa ülkeleri salgınla mücadele konusunda çeşitli önlemler aldılar. En önemli önlemlerden biri de ülkeler arası kara ve havayolu ulaşımının yasaklanmış olması. Bu yüzden de Avrupa ülkelerinde yaşayan binlerce gurbetçi memleketine gelemiyor. Fakat bazı vatandaşlar tüm uyarılara rağmen karayoluyla yolculuk yapmaya çalıştığına dair haberler geliyor. Bu yüzden de T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu sosyal medya hesabından ülkeler arası seyahat edecek vatandaşları uyardı.

Uyarı şu şekilde:  “COVID-19 salgını nedeniyle pek çok ülkede, sınırların kapatılması, hava ve karayolu ulaşımlarının askıya alınması, ülkelere girişlerde sağlık raporu ibraz edilmesi, riskli bölgelerden gelen yabancıların kabul edilmemesi ya da ülkeye girişlerini takiben 14 gün karantina/gözetim altında tutulmaları gibi tedbirlere başvurmaktadır.

Farklı ülkeler üzerinden Türkiye’ye gelme teşebbüsünde bulunan vatandaşlarımızın sınırların kapanmış olmasından dolayı bazı ülkelerde mahsur kalabildikleri dikkate alınarak, vatandaşlarımızın ülkeler aşırı seyahat etmeden önce geçecekleri ülkelerdeki mevcut uygulamalar hakkında bilgi edinmelerinde fayda görülmektedir.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin