Türkiye’ye karayolundan seyahat edecekleri zor günler bekliyor

3007
seyahat

Tatil

Avrupa’da ve Türkiye’deki son gelişmeler bu yıl ki Sılayolu sezonunu olumsuz etkileyeceğe benziyor. Corona virüsü nedeniyle sınır kapılarında alınan önlemlerden daha önceki haberlerimizde bahsetmiştik. Sınır kontrolü yapılan ülkelerde seyahat edenlerin daha sıkı denetimden geçmesi, işlemlerin daha da yavaşlamasına neden olacağı kesin. Üstelik sınır kapılarındaki tedbirlere her gün yenileri ekleniyor.

Pazarkule sınır kapısına engeller konuluyor

Durum böyleyken buna bu hafta bir de Türkiye’den Avrupa’ya doğru yola çıkan mültecilerin durumu da eklendi.

Türkiye’de yaşayan mülteciler 27 Şubat akşamı alınan karar sonrası Avrupa’ya açılan sınır kapılarına yöneldiler. Avrupa’ya geçmeyi planlayan mülteciler Türkiye ile Yunanistan’ı birbirine bağlayan Edirne’deki Pazarkule sınır kapısına da akın etti. Buna karşılık Yunanistan ise ülkeye giriş ve çıkışları durdurmak için sınır kapısını otobüsle kapattı. Yunanistan bir taraftan mültecilerin ülkeye girmesini engellemeye çalışırken yüzlercesi sınırdaki tel örgülere yol aldı. Bazısı ise Meriç Nehri’ni yüzerek sınırın diğer tarafına geçti.

Olağan üstü durumların yaşandığı sınır kapılarındaki manzaranın önümüzdeki hafta ve aylarda nasıl olacağı bilinmiyor. Ancak bir düzelme olmazsa hem Türkiye’ye gidiş hem de dönüşte büyük sorunların yaşanacağı kesin.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin