Türkiye’ye cep telefonu götürenlere müjde / Neue Handy Regelung in der Türkei

1253
Türkiye, Türk
Türkiye, Türk

Tatil

Yurtdışında yaşayanların Türkiye’de kayıt yapmadan cep telefonlarını kullanma süresi uzatıldı.

Türkiye’den ardı ardına güzel haberler geliyor. Yıllardır büyük bir sorun olan “Cep telefonlarını Türkiye’de kullanım süresi” ile igili yeni bir düzenleme yapıldı. Artık Türkiye tatilimizde cep telefonlarımızı kayıt yaptırmadan 120 gün kullanabileceğiz. Şuana kadar bu süre sadece 60 gündü. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin bir açıklama yaparak müjdeli haberi verdi.

Yurtdışından Türkiye’ye gidenler IMEI kayıt işlemini yapmamaları halinde cep telefonlarını kullanamıyorlardı. İlk etapta 30 gün olan bu süre daha sonra 60 güne çıkarılmıştı. Şimdi ise 4 ay boyunca cep telefonu kullanımı mümkün olacak. İMEİ kayıt ücreti yaklaşık 150 Euro’yu buluyordu. Uygulama yurtdışından memleketine giden Türk vatandaşlarının yanı sıra turistler için de geçerli. Yeni düzenleme ile ilgili bilgi yakında Resmi Gazete’de yer alacak.

Neue Handy Regelung in der Türkei

Touristen können ihre Handys nun noch länger ohne Registrierung nutzen.

In der Türkei können Touristen ihre Handys bald 120 Tage lang ohne Registrierung nutzen. Vorher war das nur für 60 Tage möglich. Der Minister für Verkehrswesen, Schifffahrt und Kommunikation Feridun Bilgin gab bekannt, das die neue Regelung neben der im Ausland lebenden türkischen Staatsbürgern auch für Touristen gelten wird.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin