Türkiye’den sigara satın alıp dönenler Macaristan’da şok yaşıyor

4383
sigara

Tatil

Türkiye’den dönüşte yanında karton sigara bulunanlar Macaristan’da hem ceza ödemek zorunda kalıyor, hem de saatlerce zaman kaybediyor. Lütfen dikkat..Detaylar haberde…

Gümrük kontrollerinin çok sıkı olduğu Macaristan’da sınır kapılarındaki aramalar sürücülere büyük sıkıntı yaşatıyor. Yolcuların beraberinde getirdikleri eşyalara ve hediyelere dikkat etmesi ve bunların gümrük kurallarına uygun olduğunu kontrol etmesinde fayda var. Sılayolu’nun önemli bir transit geçiş ülkesi olan Macaristan bir yolcunun yanında sadece 2 paket sigara bulunmasına izin veriyor. Yani karton değil, sadece 2 paket! Bu sınırı aşan yolcular para cezası ödemek zorunda kalıyor. Ceza miktarı 70 Euro’dan başlıyor.

Yolcular tarafından en çok şikayet edilen konu ise zaman kaybı. Fazla sigara ile yakalananlara ceza kesilmesi için evrakların doldurulması çok fazla zaman alıyor. Yolcular „Sınır kapısında saatlerce bekliyorsunuz, işlem bitene kadar yola devam edemiyorsunuz. Özellikle çocuklu aileler için bu bekleme süresi büyük bir sorun“ diyorlar.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin