Türkiye’den gelen parçaları “Made in Germany” diye satıyorlar!

6590
Germany

Tatil

Kalitesiz ürünleri daha fazla fiyata satmak isteyenlerin oyunu gümrük kontrolünde ortaya çıktı. Üzerinde sahte “Germany” yazısı bulunan parçalar hangi bölgede satılacaktı? Detaylar haberde…

Türkiye’den gelen bir kamyonu durduran Alman gümrük memurları yaptıkları incelemede ilginç bir olayı ortaya çıkardılar. Bad Reichenhall Gümrük Dairesi, kamyonda yüklü olan alüminyum jantların üzerinde “Germany” (Almanya’da üretildi) yazdığını ancak bunun gerçekleri yansıtmadığını açıkladı. Yetkililerin verdiği bilgiye göre bu yazı kalitesiz parçaların üzerine sonradan işlendi. Amaç daha yüksek fiyata satış yapabilmek için araç sahiplerini yanıltmak. Üstelik bu durdurulan ilk kamyon değil. Yetkililer, kısa süre önce içinde yine binlece otomobil yedek parça yüklü ve “Germany” yazan bir aracın daha durdurulduğunu ve bunun da Türkiye’den geldiğine dikkat çektiler. Demekki birileri sürekli kalitesiz ürünleri Türkiye’de tekrar elden geçirip bize kaliteliymiş gibi göstermeye çalışıyor.

Peki bu ürünler yakalanmasaydı kimin eline geçecekti?

Gümrük yetkilileri, sahte ürünlere el konulduğunu ve parçaları sipariş verenler hakkında yasal işlem başlatıldığını bildirdiler. Verilen bilgiye göre jantları sipariş veren yedek parça satıcısı Almanya’nın Baden Württemberg Eyaleti’nden. Daha önce ele geçen yedek parçaların alıcısı da aynı eyaletten. Satıcılar şimdi dört hafta içinde “Germany” yazısını sildirirlerse parçaları gümrükten alabilecekler, Aksi taktirde ürünler imha edilecek.

Araç sahiplerinin sadece güvenilir yerlerden yedek parça almasında fayda var.

 
YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link ekleyerek sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin