Türkiye’den Almanya’ya geleceklere kötü haber

21 May. 2019
841 Görüntülenme
Türkiye

Almanya’ya Schengen vizesiyle gelmek için başvuruda bulunanların son dönemlerde daha fazla reddedildiği ve yeşil pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarının ülkeye girişte sorun yaşadığı belirtildi. Deutsche Welle’nin (DW) haberine göre yeşil pasaportlu yolculara artık daha sıkı kontroller uygulanıyor, hatta bazı yolcular geri gönderiliyor. Yetkililer, sınırda sorun yaşamamak için bazı kurallara uyulması gerektiğini ve şartların yerine getirilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Türkiye’ye geri gönderilebilirler

Konuyla ilgili Düsseldorf Türk Konsolosluğu şu bilgiyi verdi: “Alman sınır polisi pasaport kontrolü sırasında, sağlık sigortası, dönüş bileti ve kalınacak süre için günlük 45 euro nakit para veya geçerli bir kredi kartı ibraz edilmesini talep etmektedir. Aksi halde vatandaşlarımız ülkeye kabul edilmeyerek ilk uçakla Türkiye’ye geri gönderilmektedir. Hususi pasaportu olan vatandaşlarımıza, bu hususlarda tedbirli olmalarını tavsiye ediyoruz”.

Haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz:  https://www.dw.com/tr/türk-vatandaşları-için-schengen-ülkelerine-seyahat-zorlaştı/a-48796537

(A)

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir