Türkiye’deki koronavirüs test sayısı 2 milyona yaklaştı

65
Koronavirüs

Tatil

Türkiye’deki koronavirüs test sayısı 2 milyona yaklaştı

Hafta sonu nedeniyle 15 ilde 2 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanan Türkiye’de, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından son 24 saatin Koronavirüs tablosu açıklandı.

Bakan Koca’nın sosyal medyadan yayınladığı 29 Mayıs verilerine göre; 36 bin 155 Koronavirüs testinden bin 141’i pozitif çıktı. Günlük can kaybı 28, iyileşen hasta sayısı bin 594 olarak kayıtlara geçti. Salgın başından bugüne kadar bir milyon 964 bin 364 testin yapıldığı Türkiye’deki toplam vaka sayısı 162 bin  120’ye ulaştı. 4 bin 489 vatandaşın yaşamını yitirdiği hastalık nedeniyle şu an 662 hasta yoğun bakımda, 324’ü ise solunum cihazına bağlı olarak tedavi görüyor. İyileşenlerin sayısı ise 125 bin 963’ü geçti.

“Test sayısı arttı, yeni vaka sayısı azaldı”

Sağlık Bakanı Koca, günlük verilerle ilgili yorumda bulundu: “Test sayısı arttı, yeni vaka sayısı azaldı. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş devam ediyor. Gelecek günler, el hijyenine dikkate, maske ve sosyal mesafe kuralının her ikisine birlikte uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin