Türkiye’deki günlük vaka sayısında artış görüldü

289
vaka

Tatil

Türkiye’deki günlük vaka sayısında artış görüldü

Türkiye’de hayata geçirilen kademeli normalleşme süreci şartlarını “Koronavirüs bitti” olarak algılayıp, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayanların sergilediği görüntülerin sonuçları rakamlara da yansıdı. Günlük vaka sayısında belirgin bir artış görülen ülkede yoğun bakım ve entübe hastaların sayısında da yükselme meydana geldi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın kamuoyuyla paylaştığı 12 Haziran verilerinde; bir günde yapılan 41 bin 13 testte bin 195 Koronavirüs vakası çıktı. Son 24 saatte 15 kişinin hayatına mal olan salgında bin 242 hasta iyileşti. Bu rakamlarla birlikte; ülkedeki toplam test sayısı 2 milyon 541 bin 903, Koronavirüse yakalanan kişi sayısı 175 bin 218 olarak kayıtlara geçti. 4 bin 778 kişi yaşamını yitirdi; yoğun bakım hastası 664, solunum cihazına bağlananların sayısı 282 oldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 149 bin 102 oldu.

vaka

“Virüsün yayılımı hatalı iyimserlikten kaynaklanıyor”

Bakan Koca, Twitter paylaşımında; “Bugünkü vaka sayısı 1.195. Henüz iyileşmemiş hastalarımızın sayısı yaklaşık 25 bin. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısındaki artış, beklenen artışın sınırında. Virüsün yayılımı hatalı iyimserlikten kaynaklanıyor. Maske, mesafe ve temizlik kuralına uyalım.” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin