Türkiye’de yaşayan yabancılara hakları anlatıldı

20 Eki. 2019
267 Görüntülenme
Türkiye3 Kemer
© turizmavrupa.com

Antalya Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Koordinasyonu’nda düzenlenen, “Yabancıların Ülkemizde Sahip Oldukları Hak ve Yükümlülükler” konulu bilgilendirme toplantıları Kemer ve Manavgat’ta düzenlendi. Manavgat ve Kemer Kaymakamlıkları’nın ev sahipliği yaptığı toplantılara ilçelerde yaşayan yabancı uyruklu kişiler yoğun ilgi gösterdi. Yabancılara bilgi verilen “Yabancıların Ülkemizde Sahip Oldukları Hak ve Yükümlülükler” toplantısında konuşan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat’ın tarım ve turizm merkezi olarak yabancılar için bir çekim merkezi olduğunu vurguladı. Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ise Kemer’de ikamet eden yabancıların huzur, güven ve uyum içerisinde yaşamalarının önemine değindi. 

HAKKINI SORUMLULUĞUNU BİLECEKSİN 

Bilgiyi kaynağından öğrenmenin mağduriyetlerin önüne geçeceğini aktaran
İl Göç İdaresi Müdürü Gözde Özkorul, yabancıların hakları kadar yükümlülükleri ile ilgili de bilgi sahibi olması gerektiğinin altını çizdi. 

YABANCILARA BİLGİ: NASIL VATANDAŞ OLUNUR  

Toplantıda Kemer İlçe Göç İdaresi Müdürlüğü, Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü, Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü ile Kemer Tapu Müdürlüğü tarafından sunumlar yapıldı. Katılımcılar, oturma ve çalışma izni, vatandaşlığa başvuru hakkı ile taşınmaz edinim prosedürleri hakkında bilgilendirildi. 

 

Türkiye4 Manavgat

Kemer

Türkiye5 Manavgat

Kemer

Türkiye6 Manavgat

Kemer

Türkiye2 Kemer

Manavgat

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir