Türkiye’de okullarda eğitim öğretim ne zaman başlayacak?

47
öğretim
Foto: Millî Eğitim Bakanlığı

Tatil

Türkiye’de okulda eğitim öğretim ne zaman başlayacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim ve öğretimin Eylül ayında başlayacağını duyurmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir duyuru yapıldı.

Uzaktan eğitimin bitiş tarihi de belli oldu

Öğrencilerin okulda eğitim öğretime Haziran’da değil, Eylül’de dönebileceği kesinlik kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu dönem okula dönemeyecek öğrencilerin, uzaktan eğitime devam edeceğini belirtti. Bilgilendirmeye göre; Koronavirüs salgınıyla mücadele için haftalardır uzaktan gerçekleştirilen eğitim, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bitiş tarihi olan 19 Haziran’a kadar devam edecek.

MEB’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Salgın tedbirleri kapsamında 23 Mart Pazartesi günü TRT EBA TV ekranlarından başladığımız uzaktan eğitim süreci, 2019-2020 eğitim öğretim yılının son günü olan 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecektir.”

Liselerde sınıf geçme nasıl olacak?

Bakanlık, tüm 12. sınıf öğrencilerinin sorumlu dersi olup olmamasına bakılmaksızın üniversite sınavlarına girebileceğini de açıkladı. Lise son sınıf öğrencilerinin de birinci dönemde aldıkları notlar geçerli olacak ve yıl sonu başarı puanı buna göre hesaplanacak.Öte yandan kreşler ve gündüz bakımevlerinin 15 Haziran’da faaliyete geçmesi bekleniyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin