Türkiye’de koronavirüsten iyileşen hasta sayısı artıyor

81
Türkiye'de

Tatil

Türkiye’de koronavirüsten iyileşen hasta sayısı artıyor

Hafta sonu 15 ili kapsayan 48 saatlik sokağa çıkma yasağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iptal edilen Türkiye’de, 5 Haziran’a ait Koronavirüs bilgileri yayınlandı.

Son bir ayda ölenlerin yaş ortalamasının 74,6, toplam ölümlerin yüzde 93’ünün ise 65 yaş üstü olduğunu açıklayan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın sosyal medyadan paylaştığı günlük Koronavirüs tablosuna göre; 57 bin 829 Koronavirüs testinden 930’u pozitif çıktı. Bir günde hayatını kaybedenlerin sayısı 18, iyileşenlerin sayısı ise bin 622 olarak kayıtlara geçti. Gelen son verilerle salgında bugüne kadar uygulanan test sayısı 2 milyon 267 bin 412, vaka sayısı 168 bin 340’a geldi. 4 bin 648 vatandaşın canına mal olan Koronavirüs salgınında yoğun bakım tedavisi gören 592, solunum cihazı desteği verilen 269 hasta bulunuyor. Şimdiye kadar Koronavirüsü yenen hasta sayısı ise 133 bin 400 oldu.

“Daha iyi tedbir, daha iyi sonuç”

Bakan Dr. Fahrettin Koca, günlük verileri şu sözlerle değerlendirdi: “İyileşen hasta sayısında artış var. Artış hızlanacak. Toplam hasta sayısında yer alan vakaların önemli kısmı izleme sürecindeki belirtisiz vakalardır. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + mesafe kuralına bağlı. Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin