Türkiye’de koronavirüsten can kaybı 20’nin altına düştü

70
koronavirüsten

Tatil

Türkiye’de Koronavirüsten can kaybı 20’nin altına düştü

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yeni normale geçişin ikinci haftasına başlnyan Türkiye’de rakamlar umut vaat etse de tedbir uyarıları devam ediyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medyadan günlük salgın verilerini yayınladı. Koronavirüs tablosuna göre; 24 saatte 39 bin 361 test yapıldı, 989 yeni vaka tespit edildi. Bir günde koronavirüsten 19 vatandaş hayatını kaybederken, 3 bin 411 kişi de hastalıkla mücadeleyi kazandı. Son verilerle; Türkiye’de uygulanan test sayısı 2 milyon 377 bin 954’e, vaka sayısı ise 171 bin 121’e yükseldi. 10 Mart’tan bu yana 4 bin 711 hasta yaşamını yitirdi. Halen 625 kişi yoğun bakımda, 261 kişi de solunum cihazına bağlı olarak tedavi görmekte. Ülkede toplam iyileşen sayısı ise 141 bin 380’e çıktı.

İyileşen hasta sayısında ciddi artış var

Sağlık Bakanı Koca, verilerle birlikte şunları yazdı: “Vaka sayısında, maske ve mesafe kuralına uyulması şartıyla önü kesilmesi kolay bir hareketlilik var. İyileşen hasta sayımızda ciddi artış gerçekleşti. Solunum desteğine ihtiyaç azaldı. Yoğun bakım hasta sayısı yükselişte. Tedbir azalırsa, tehdit artacak.”

korona

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin