Türkiye’de korona virüsten ölenlerin sayısı 30’a çıktı

69
Korona

Tatil

Dünya genelinde 329 bin 862 kişiye bulaşan ve 14 bin 378’inin yaşamını kaybetmesine neden olan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında Türkiye’deki son durum Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklandı.

Gün gün yapılan test sayısını, tespit edilen Korona virüs vakalarını ve verilen kayıpları duyuran Bakan Koca, Twitter hesabından hem son durumu bildirdi hem de vatandaşlara evde kalmaları konusunda uyarıda bulundu. Sağlık Bakanının son paylaştığı bilgiler şöyle:

9 yeni vefat, 298 yeni tanı

“Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.”

Bugüne kadar 20 bin 345 test yapıldı

“BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin