Türkiye’de kaza riski yüksek olan yollar bunlar

14 Haz. 2019
1536 Görüntülenme
Türkiye

Dünya genelinde trafik kazalarında her yıl milyonlarca kişi hayatını kaybediyor ve milyonlarca kişi yaralanıyor. Tüm uyarılara ve önlemlere karşı sürücüler dikkatsiz davranabiliyor. Ve bunun bedeli çok ağır olabiliyor. Yaz tatili dolayısıyla sürücüler daha sık şehirlerarası yolculuk yapacaklar. Hatta yurtdışında yaşayan gurbetçiler de yakın zamanda memlekete yolculuk için yola koyulacaklar. Kilometrelerce yoldan ve bir çok ülkeden geçen gurbetçiler trafik kazalarını daha çok Türkiye’de yapıyorlar.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nda görevli uzmanlarca yapılan analiz çalışması sonrasında yurt genelinde kaza riski yüksek 20 güzergâh tespit edildi. Kaza sayısı ve güzergâh mesafesine göre hazırlanan listeye göre, ilk sırayı Türkiye’nin batı bölgelerini doğu ile birleştiren ve en çok kullanılan güzergâh olarak tanımlanan Ankara-Kırıkkale karayolu oldu. T24’de yer alan habere göre  Ankara çevre otoyolunun Ankara-Kırıkkale il sınırı arasında kalan 37 kilometrelik yol boyunca 83 kaza yaşanması kaza yoğunluğunun 2.24 olmasına neden oldu. Listede ikinci sırayı 1.84 kaza yoğunluğu ortalamasıyla İstanbul-Çatalca güzergâhında 45 kilometrelik Çatalca-Barbaros Kavşağı arası, üçüncü sırayı ise 1,43 kaza yoğunluğu ortalamasıyla Ankara Kırıkkale il sınırı ile Kırıkkale-Yozgat il sınırı arasındaki 74 kilometrelik güzergâh aldı.

Türkiye’de kaza riski yüksek olan yolların diğerleri şöyle:

Grafik

Haberin tamamını okumak için bu linki okuyun: https://t24.com.tr/haber/iste-bayram-tatilinde-kaza-riski-yuksek-20-karayolu,822984

(G.Ş)

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir