Türkiye’de en düşük emekli aylığı ne kadar oldu?

142
emekli

Tatil

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşın alınan ekonomik tedbirler “Ekonomik İstikrar Kalkanı” adıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Tedbir paketinin emekli maaşlarıyla ilgili kısmı hayata geçirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında emeklilere verilen müjdenin kanunlaştığını duyurdu.

Resmi Twitter hesabından paylaşım yapan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında emeklilerimize verdiği müjde kanunlaştı. Artık en düşük emekli aylığı 1500 TL. Emeklilerimize ve milletimize hayırlı olsun.” dedi. Emeklilere verilen erken bayram ikramiyesi sözünün de kanunlaştığını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, “Emeklilerimizin Ramazan Bayramı ikramiyelerini Nisan ayında ödüyoruz. Emeklilerimize ve milletimize hayırlı, bereketli olsun.” diye yazdı.

Bakan Selçuk ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

“Koronavirüs tedbirleri kapsamında TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen düzenleme çerçevesinde, Kısa Çalışma Ödeneği şartlarını kolaylaştırarak, 600 günü 450’e, 120 günü de 60 güne indirdik. Çalışanımızı, işverenimizi ve istihdamı koruyacağız.”

“Ekonomik İstikrar Kalkanı çerçevesinde çalışma hayatına yönelik tedbirlerimizi alıyoruz. Telafi çalışma süresini 2 aydan 4 aya çıkardık. İstihdamı korumak ana gayemiz.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin