Türkiye’de bir günde korona virüsten ölenlerin sayısı 30’un altına indi

44
korona

Tatil

Türkiye’de bir günde korona virüsten ölenlerin sayısı 30’un altına indi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile hafta sonu birleştirilerek uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının sona erdiği Türkiye’de, 19 Mayıs Salı gününe ait Korona virüs verileri paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaştığı bilgilere göre; son 24 saatte test yapılan 25 bin 382 kişiden bin 22’sinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tespit edildi. Bir günde yaşamını yitirenlerin sayısı 28, iyileşenlerin sayısı ise bin 318 oldu. Koronavirüs salgınının başından bu yana ülkede bir milyon 675 bin 517 test uygulanırken, toplam vaka sayısı 151 bin 615’e ulaştı. Koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 4 bin 199’a yükseldi. 882 hasta yoğun bakımda, 455 hasta solunum bihazına bağlı olarak tedavi görüyor. Bugüne kadar iyileşen kişi sayısı ise 112 bin 895’e ulaştı.

“Yeni vaka sayısında beklenen düzeyde azalma var”

Yeni bilgileri paylaşan Bakan Koca, “Yeni vaka sayısında beklenen düzeyde bir azalma var. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı düşüyor. İyileşen hasta sayımız öngörülen seviyede. Hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe.” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin