Türkiye’de 48 saatlik sokağa çıkma yasağı başladı

221
Sokağa çıkma

Tatil

Türkiye’de 48 saatlik sokağa çıkma yasağı başladı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı her hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı yine yürülüğe kondu. Dün gece 24.00’ten itibaren geçerli olan kısıtlama 15 ildeki vatandaşları kapsıyor.

İçişleri Bakanlığı, hafta sonunu içine alan 2 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle 15 ilin valiliğine genelge gönderdi. Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Van ile Zonguldak’ta uygulanan 48 saatlik sokağa çıkma yasağı 31 Mayıs 24.00’te sona erecek.

Bugün bakkal, manav ve marketler 17.00’ye kadar açık

48 saatlik uygulama başlasa da 30 Mayıs Cumartesi (bugün) 10.00 ila 17.00 arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler açık olacak. Vatandaşlar araç kullanmama şartıyla oturdukları yere en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidebilecek, bu işletmeler aynı zamanda evlere servis yapabilecek. Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul iş yerleri ile tatlı üretimi yapan ve satanlar faaliyet gösterecek. Lokanta, restoran benzeri işletmeler paket servis şartıyla, ayrıca ilaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışı yapan iş yerleri, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri, AFAD birimleri, Vefa Sosyal Destek birimleri, Göç İdaresi, PTT, akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri açık olacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin