Türkiye’de 4 günlük sokağa çıkma yasağı başladı

92
4 günlük

Tatil

Türkiye’de 4 günlük sokağa çıkma yasağı başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile hafta sonunun birleştirildiği Türkiye’de 4 günlük sokağa çıkma yasağı bugün başladı. 15 ilde uygulanan kısıtlama 19 Mayıs Salı gecesine kadar sürecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması hangi şehirlerde geçerli?

İçişleri Bakanlığı’nın 15 ilin valiliğine gönderdiği genelgeyle dün gece 24.00’ten itibaren başlayan sokağa çıkma yasağı, 16-17-18-19 Mayıs’ı kapsayacak. Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan kısıtlama 19 Mayıs 24.00’te sona erecek. Genelgeye göre kısıtlamanın uygulanacağı şehirler şöyle sıralanıyor: Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak.

16 Mayıs Cumartesi (bugün) ve 17 Mayıs Cumartesi (yarın) market, bakkal, manav, kasap ve online satış yapan işletmelerin kapalı olacağı 4 günlük sokağa çıkma yasağında; 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar sadece 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek. Aynı saatlerde marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar adrese servis yapabilecek. Sokağa çıkma kısıtlaması boyunca ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin