Türkiye – Yunanistan sınırından geçeceklere önemli duyuru

7109
yunanistan

Tatil

Yunanistan sınır kapılarındaki memurların grevi araç geçişlerini durdurdu. Bu güzergâhı kullanacaklara önemli duyuru.

Yunanistan’da yapılan grevlere bir yenisi eklendi. Borçtan kurtulmak için kemer sıkma politikası uygulayan hükümeti protesto eden çalışanlar sık sık iş bırakma eylemi yapıyorlar. Bu sefer sırada gümrük memurları var. Bugün sabah saatlerinde başlayan grev nedeniyle sınır kapılarından geçişler durduruldu.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü konu ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Yunanistan’ın Kipi ve Kastanies Gümrük Kapılarında Ekonomi Bakanlığında görevli personelin yapacağı grev dolayısıyla İpsala Gümrük Kapımızda 01.06.2017 tarihinde 07:00-00:00 saatleri arasında sadece taze balık taşıyan tırların geçişine izin verilecektir. Kuru ve dondurulmuş yük taşıyan ve zirai karantinaya tabi tırların geçişine ise izin verilmeyecektir. Otomobil ve otobüslerin geçişleri ise kontrollü olarak yapılacaktır.

Pazarkule Gümrük Kapımızda ise 01.06.2017-02.06.2017 tarihleri arasında 00:00-00:00 saatlerinde 24 saat süreyle otomobil ve otobüslerin geçişi kontrollü olarak yapılacaktır.”

 

     Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin:  www.facebook.com/turizmavrupa

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması / kopyalanması yasaktır © copyright www.turizmavrupa.com

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin