Türkiye yine haritadan silindi

1117
Türkiye

Tatil

Türkiye yine haritadan silindi

Geçtiğimiz yıllarda farklı ülkelerde yayınlanan haritalarda Türkiye’nin haritadan silindiğine bir çok kez şahit olduk. Her defasında açıklama yapan yetkililer “Kasıt yok. Teknik bir hata oldu. Haritayı hazırlayan ekibin dikkatinden kaçmış” dediler. İsviçre’de son yaşanan olayda da durum farklı gelişmedi. Zürih Havalimanı’na asılan bir Koronavirüs bilgilendirme pankartında Avrupa haritasında Türkiye’nin yer almadığı görüldü. Türkiye’nin olması gereken yerin boş kalması yolcuların dikkatinden kaçmadı.

Havalimanı açıklama yaptı

Bir yolcunun olayı İsviçre medyasına bildirmesi üzerine Zürih Havalimanı açıklama yaparak olayda kasıt olmadığını, bilgisayarda ülkeler renklendirilirken Türkiye’nin unutulduğunu bildirdi. Verilen bilgiye göre hazırlanan pankartlar yenilenecek ve üzerinde Türkiye yer alacak.

Neden hep Türkiye?

Olaya tepki gösteren bazı yolcular ise “Hata mutlaka olacaktır Fakat neden hep Türkiye haritada unutuluyor. Neden hiç Almanya’nın veya Fransa’nın bir Avrupa haritasında unutulduğunu görmüyoruz” diye eleştiride bulundular.

Türkiye

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin