Türkiye: “Yılın Otomobili” belli oldu

362
Otomobil

Tatil

Türkiye Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 4’üncü kez düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının birincisi hibrit versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretilen Toyota Corolla oldu. OGD üyesi 74 otomotiv gazetecisinden toplamda 4170 puan alan Toyota Corolla Sedan birinciliğe ulaştı. Yarışmanın ilk yılında Skoda Superb, ikinci yılında Renault Megane Sedan, üçüncü yılında ise Hyundai Ioniq Hybrid bu önemli ödülün sahibi olmuştu.

Yarışmanın ilk etabında; 21 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer almaya hak kazandı. Finale kalan modeller “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi.

“Yılın Otomobilini” belirleyen ikinci etapta ise Toyota Corolla Sedan; Dacia Duster, Ford Focus, Honda CR-V, Mercedes Benz A Serisi, Volkswagen T-Roc ve Volvo XC40,  modellerini aldığı puanlarla geride bırakmayı başardı.

Türkiye ‘Yılın Otomobili’ tüketicilere yol gösterecek

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, Türkiye Yılın Otomobili yarışmasının tüketiciler için yol gösterici özelliğinin bulunduğuna bir kez daha dikkat çekti.

Sandık, yarışmanın tüm aşamalarında finalist otomobiller arasında büyük bir rekabetin yaşandığını da belirterek “Objektif bakış açısıyla otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde bulundurduk. Tüketicilerin otomobil satın alırken, yılın otomobili yarışmasını referans olarak görmesi bizler için çok önemli. Bu yılda tüm otomobiller arasında zorlu bir rekabet yaşandı. Ve sonuçta bir otomobil ilk sırada yer aldı” dedi.

Hangi otomobil kaç puan aldı? 

Toyota Corolla Sedan          4170

Dacia Duster                        3770

Mercedes Benz A Serisi      2670

Ford Focus                          2260

Volvo XC40 OGD                2020

Volkswagen T-Roc              1880

Honda CR-V                       1730

Kaynak: http://www.otomotivgazetecileri.org/

2 YORUMLAR

  1. Bizde kahramanmarasa direk seferler istiyoruz amsterdam yada almanya belcika haftada 1 sefer olsun perisan oluyoruz aktarmali tum gunumuz gidiyor ve yorucu

  2. Bizde kahramanmarasa direk seferler istiyoruz amsterdam yada almanya belcika haftada bir sefer mumkunse aktarmali olsun cok perisan oluyoruz tum gunumuz gidiyor ve yorucu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin