Türkiye salgının birinci dalgasının ikinci pikini yaşıyor

76
Türkiye

Tatil

Türkiye salgının birinci dalgasının ikinci pikini yaşıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında birinci dalganın ikinci pikine ulaşıldığını belirtirken Ankaralıları artan vaka sayısına karşı tedbirlere uymaya çağırdı.

Sağlık Bakanı Koca’nın paylaştığı Koronavirüs tablosuna göre; 2 Eylül’de 107 bin 927 test yapıldı, bin 596’sında Koronavirüs tespit edildi. 45 vatandaş hayatını kaybetti, 947 hasta sağlığına kavuştu. Ülkede toplamda 7 milyon 355 bin 862 test uygulandı, 273 bin 301’i pozitif çıktı. 6 bin 462 vatandaşın canına mal olan salgında halen zatürre oranı yüzde 7,6, ağır hasta sayısı bin 17. Sağlığına kavuşanların sayısı da 246 bin 876’ya yükseldi.

Ankara’daki vaka sayısı İstanbul’un iki katına ulaştı

Türkiye’de vaka sayısının en fazla olduğu ilin Ankara olduğunu açıklayan Bakan Fahrettin Koca, “Ankara’daki vakalar İstanbul’u iki kat oranında geçmiş durumda. Ankara’da tedbirleri artırma çabası içindeyiz” dedi. Koronavirüsün birinci dalgasının ikinci pikini yaşadığımıza dikkat çeken Koca, “Gelenek ve göreneklerimizin önemli parçalarından olan bayramlar ve düğünlerdeki hareketlilik ve dikkatsizliklerimiz bizi bu eşiğe getirdi” diye konuştu.

corona

Aktif vaka sayısı 649 daha arttı

Bakan Koca’nın verilerle ilgili yorumu şöyle: “Bugün aktif vaka sayımız 649 daha arttı. Ağır hasta sayımız 1.000’in üzerinde. Can kayıplarımızı azaltmak ve sevdiklerimizi korumak zorundayız. Bu tedbirle mümkün. Güç tedbirde.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin