Türkiye İngiltere pazarındaki açığı kapattı

201
Türkiye

Tatil

Türkiye İngiltere’nin en önemli turizm buluşmalarından 40. World Travel Market (WTM) Uluslararası Turizm Fuarı’nda gövde gösterisi yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Thomas Cook ile ilgili endişeler vardı. Biz buradan doğan 850 bin koltuğun yerine 1,3 milyon yeni koltuğu devreye sokarak bu açığı kapattığımızı söylemiştik. Bunun olumlu sonuçlarını bu fuarda görüyoruz” dedi.

Türkiye

Yeni Fuar Konsepti İlk Kez Uygulandı

40.World Travel Market (WTM) Uluslararası Turizm Fuarı, dünyanın farklı noktalarından 51 bin seyahat profesyonelini Londra’da bir araya getirdi.Türkiye 636 metrekarelik dev standı ile WTM Londra’nın en büyüklerinden biri oldu. Dünya turizmine yön veren bir turizm borsası niteliği taşıyan ve 84 ülkenin katılımıyla her yıl düzenlenen büyük buluşmada, Bakanlık 2020 yılı yeni fuar konseptini de ilk kez uyguladı. Geleneksel Türk misafirperverliğinin öne çıkartıldığı Türkiye ulusal standının merkezine tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen ‘Göbeklitepe’ alındı.

Türkiye’nin 2020 yılı tanıtım bütçesi 180 milyon dolar

Türkiye’nin geçtiğimiz yıl 18 milyon dolar olan tanıtım bütçesini 2019’da 72 milyona çıkardıklarını hatırlatan Bakan Ersoy, 2020 itibariyle de bu rakamı 180 milyon dolara ulaştıracaklarını söyledi. 

(HS)

Kaynak: Kültür ve Turizm Bakanlığı

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin