Türkiye – Almanya Dostluk Maçı yapılacak

12 Nis. 2019
453 Görüntülenme
Futbol

T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi kapsamında Türkiye- Almanya Dostluk Maçı yapılacağını duyurdu.

13-14 Nisan 2019 tarihlerinde Duisburg FSV stadında Türkiye ve Almanya eski milli futbolcularının ve ünlü simaların katılımıyla renkli bir futbol organizasyonu gerçekleşecek.

Bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi 2019 yılı katılımcıları takım buluşması da bu organizasyon çerçevesinde Duisburg’da yapılacaktır ve yaklaşık 10 farklı ülkeden gelen Ralli katılımcılarından oluşan takım karması da bu maçta yer alacak.

Bu vesileyle futbolseverler bir zamanlar televizyonda seyrettikleri futbol yıldızlarını yakından görme fırsatı bulacak ve geleceğin futbol yıldızlarına dostluğun ve yardımseverliğin güzel bir örneği sunulacak.

Türkiye‘den bu maça Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mete Düren’in desteği ile gelecek olan futbolcular, Teknik Direktör Yılmaz Vural, Yıldıray Baştürk, Ahmet Dursun, Hasan Kabze, Metin Diyadin, Sinan Kaloğlu, Faruk Atalay, bayan futbolcu Bilgin Defterli ve FSV ve Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi Türk takımını temsil edecekler.

Bir futbol organizasyonu ile motor spor etkinliği gibi iki farklı branşın buluşması ile eğlenceli ve sıcak bir ortam oluşacak, Türk, Alman ve diğer uluslardan futbolcuların katılması ile bu organizasyon halklar arası dostluğu daha da perçinleyecek.

Alman takımı tarafından Almanya’nın eski ünlü futbolcuları yer alacak

Klaus Reitmeier, Ivan Klasnic, Bachirou Salou, Domi Kumbela, Thomas Kastenmaier, Michael Henke, Dietmar Hirsch, Franz Wunderlich, Chiquinho ( Borussia MG), Andreas Voss ( MSV Duisburg, Bayer Leverkusen), Darius Wosz (VfL Bochum; Milli Oyuncu), Carsten Wolters, T (Duisburg, Dortmund), bayan futbolcular Sonja Fuss, Linda Bresonik ve WDR-sunucusu Shary Reeves katılacaktır.

Diğer taraftan Alman ünlüler de bu maça destek vermektedir. Pietro Lombardi (Top-Star/ Şarkıcı) sanatçı, Flo Ambrosius: RTL sunucusu, Domenico De Cicco: Realite show sunucusu, Stefan Kierspel: Youtbe starı ve Tim Schneider Aka Michaaa-der Kultparaktikant RTL.

Bu önemli ve anlamlı karşılaşmanın sunumunu Mönchengladbach stadının ünlü sunucusu Thorsten Knippertz yapacaktır. Ayrıca maçın antrenörlüğünü de Hörst Köppel yapacaktır.

Karşılaşma 14 Nisan 2019 saat 14:14’de başlayacaktır. Stada girişler saat 11:00’de başlayacaktır.

12:00- 13:00 saatleri arasında imza töreni düzenlenecektir.

Bu organizasyonun partnerleri:
Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, AFAD, UNESCO-Göbeklitepe 2019, TÜV TÜRK, BUGA (Bundes Gartenschau), FSV-Duisburg

Yer: Duisburg FSV Stadı
Warbruckstr. 177, 47169 Duisburg

Giriş ücretleri:
Tüm aile 10 Avro,
Yetişkin tek kişi: 5 Avro,
16 yaşından küçük çocuklar ücretsizdir.

Organizasyondan sağlanacak gelir yardım kuruluşlarına bağışlanacaktır.

İletişim:

Europa Orient Rally
WIlfried Gehr, Başkan: 0049 162 7766661
Doğu Batı Dostluk Rallisi
Nadir Serin, 00491734578200
Türkiye Futbol Federasyonu/ Prof. Dr. Mete Düren

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir