Turkish Airlines Antalya Open’ın bu yıl üçüncüsü yapıldı

10 Tem. 2019
131 Görüntülenme
Turkish Arlines
© www.antalya.gov.tr

Aspendos Antik Tiyatrosu’nda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Turkish Airlines Antalya Open turnuvasında, geçen yılın şampiyonu Bosna Hersekli Damir Dzumhur ile antik tiyatroda oluşturulan mini tenis sahasında başlangıç vuruşunu gerçekleştirdi. Aspendos Antik Tiyatrosu’nda düzenlenen gösteri maçına Türk sporcular Cem İlkel ve Yankı Erel’in yanı sıra İtalyan tenisçi Lorenzo Sonego da katıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Turkish Airlines Antalya Open’ın geçen seneki şampiyonuyla başlama vuruşunu yapan Vali Münir Karaloğlu, “Geçen yılın açılış vuruşunu Perge Antik Kenti’nde yapmıştık. Bu yıl da Aspendos Antik Tiyatrosu’nda yaptık. Bu ince düşüncelerinden dolayı organizasyon yetkililerine teşekkür ediyorum. Kentteki büyük organizasyonlarla kentin kültürünü ve tarihini bir araya getirerek, paket halinde insanlığa sunmak istiyoruz.” dedi.

Antalya Olimpik Sporların Merkezi haline geliyor

Antalya’da organizasyon sayısını artırmak istediklerini vurgulayan Vali Karaloğlu,” Hestourex fuarımızda bu sene ana temamız spor turizmiydi. Spor Bakanlığımızda çok ciddi destek verdi. Bu tür büyük spor organizasyonlarıyla hem kente gelen insan sayısını artırmak hem de kentteki turizm sezonunu uzatmak istiyoruz. Antalya, sadece futbol kamp yeri değil, bütün olimpik sporların kamp merkezi haline dönüşüyor. Bu tür organizasyonlar da bu amaca hizmet ediyor.” diye konuştu.

(B.A)

Kaynak: www.antalya.gov.tr

Turkish Airlines

Foto: www.antalya.gov.tr

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir