Türk turizm sektörüne müjde: Almanlar Türkiye’de tatile hazırlanıyor

8902
turizm

Tatil

Türk turizm sektörüne müjde: Almanlar Türkiye’de tatile hazırlanıyor

Türkiye’yi riskli ülkeler arasında tutup seyahat uyarısı uygulayan Almanya nihayet geri adım atma sinyalleri verdi. Haftalardır katı bir tavır sergileyen ülkede, ilk kez Türkiye’ye yönelik seyahat yasağının kalkabileceği açıklaması yapıldı. Almanya’nın Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß’in “Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması kısa sürede mümkün” açıklaması Türkiye’deki turizm sektörü için umut oldu.

Mahsur kalırım diye korkuyordu

Uyarının kalkmasıyla çok sayıda Alman’ın Türkiye’de tatil yapacağını belirten Alman medyası “Bavulları hazırlayın” yorumları yapmaya başladı bile. Bilindiği gibi her yıl milyonlarca Alman tatil için Türkiye’yi tercih ediyor. Bu yıl tek engel Alman hükümetinin uyarısıydı. Tatile gidip orada mahsur kalma endişesi yaşayan Almanlar bu nedenle tatil satın almaktan kaçınıyordu. Ancak Alman hükümetinin uyarıyı kaldırmasıyla bu sorun ortadan kalkacak. Türkiye tatilleri de sigorta ve güvence altında olacak. Bu da milyonlarca Almana güven hissi verecek.

Görüşmeler sonuç verdi

Alman yetkili Bareiß, “Durum iyi olursa, ki geçen hafta iyiydi, oldukça hızlı bir şekilde açılım için hazırlık yapabiliriz” sözleriyle Türkiye’deki olumlu gelişmelere dikkat çekti. Türk bakanlar henüz bir kaç gün önce Berlin’e gelmiş ve Almanya dışişleri bakanı ile görüşmelerde bulunmuşlardı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin