Türk Hava Yolları’ından yurtdışı uçuşlarıyla ilgili önemli açıklama

3785
THY

Tatil

Türk Hava Yolları’ından yurtdışı uçuşlarıyla ilgili önemli açıklama

Almanya’nın Türkiye’ye olan seyahat yasağını kaldırmadığı için Türk Hava Yolları’nın 10 Haziran’da başlaması beklenen dış hat uçuşlarının yapılıp yapılmayacağı belirsizdi. Başta Almanya olmak üzere yurtdışında yaşayan vatandaşlar de haftalar öncesinden Türkiye’ye uçak bileti aldı. Daha önce konuya yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı adil Karaismailoğlu Almanya’ya uçuşların 15 Haziran’da yapılacağını söylemişti. Bu durumda bilet alanlar kafasında da soru işaretleri oluştu. Yasak olmasına rağmen uçuşlar yapılacak mı? Madem yasak var neden bilet satılıyor? şeklinde gelen şikâyetler arttı. Bugün THY’den yapılan açıklamada seyahat yasağından dolayı iptallerin olacağı duyuruldu.

Havayolundan yapılan duyuru şu şekilde:

Sayın Yolcularımızın Dikkatine,

Ülkelerin uluslararası seyahat kısıtlamalarındaki anlık değişiklikler pandemi öncesi planlanmış seferlerin güncel durumda gerçekleştirilememesine ve uçuş planlamalarımızda zorunlu olarak son dakika değişikliklerine veya uçuş iptallerine sebebiyet vermektedir.

Değişiklik veya iptali gerçekleşen uçuşlarla ilgili bilgilendirmeler iletişim kanallarımızdan ve SMS yoluyla yapılacak olup yeni planlamalar en kısa sürede açıklanacaktır.

Bilet değişim işlemlerinizi ücretsiz olarak web sitemiz, mobil uygulamamız ve çağrı merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

yurtdışı

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin