Türk Hava Yolları bazı yurtdışı seferlerini durdurdu

33005
Türk hava Yolları

Tatil

Türk Hava Yolları bazı yurtdışı seferlerini durdurdu

Türk Hava Yolları (THY), son 24 saatte 55 bin yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vakası görülen ABD’de salgının kontrolden çıktığı iki şehre uçuşları erteledi.

2 milyon 739 bin 879 vakadan 128 bin 740 kişinin yaşamını yitirdiği Amerika’da Los Angeles ve  Miami’de tespit edilen Koronavirüs vaka sayısındaki tehlikeli artış Türk Hava Yolları’nı yeni tedbir almaya zorladı. Planlanan seferleri askıya alan Türk Hava Yolları bu iki şehrin uçuşlarını 8 Temmuz’a kaydırdı. THY’nin Washington seferlerinde değişiklik yapmayacağı da ortaya çıktı.

Uçuşlar artarken bazı seferler niye iptal ediliyor?

Öte yandan sosyal medyadan yolculara bilgi aktarmayı sürdüren THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, uçuşlar artarken bazı seferlerin iptal edilme nedenlerini şöyle açıkladı: “Birden fazla sebebi olabiliyor. Pandemi yüzünden ülkeler; tarifedeki gibi uçuş hakkı vermiyor. Daha önce planlanan tarihte uçuş izni vermiyor, erteliyor. İstenen saatte vermiyor transfer bağlantısı kopuyor. Seyahat kısıtlamaları ve karantina uygulaması yüzünden talebin aşırı düşük olması ve transit bağımlı seferi besleyen bazı ülkelerin uçuş izni henüz vermemesi de nedenler arasında. Maalesef dünya havacılığı, bu zor dönemde birden çok belirsizlik içinde uçuş tarifelerini yönetmek durumundadır.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

6 YORUMLAR

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin