Türk aileler kalabalık düğün yapabilmek için bu yöntemi seçiyor

968
düğün

Tatil

Türk aileler kalabalık düğün yapabilmek için bu yöntemi seçiyor

Avrupa’da bir çok ülkede yeni korona tedbirleri alınıyor, cezalar yürürlüğe giriyor. Örneğin Almanya dün kalabalık organizasyonlara sınırlama getirdi. Riskli sayılan bölgelerde bir etkinliğe katılan kişi sayısı 50 kişiyi geçmemeli. Durumun daha kritik olduğu yerlerde bu sınır  25 kişiye çekilecek. Yetkililer, düğün, kutlama gibi etkinliklere yoğun katılım olmasını ve virüsün hızlı yayılmasını engellemek istiyorlar. Ancak ülkede yaşayan gurbetçiler bu yasakları farklı yöntemlerle delerek alınan bütün önlemleri saf dışı bırakıyor ve ne yazık ki virüsün yaşadıkları bölgede yayılmasına neden oluyorlar.

Komşu ülkeye geçiyorlar

Son bir hafta içinde Almanya ve Avusturya’dan gelen „Türk düğünü“ haberleri bu kadar da olmaz dedirtti. Yetkililerce verilen bilgiye göre Türk aileler Almanya ve Avusturya’daki davetli sınırlamasına takılmamak ve mümkün olduğunca kalabalık bir düğün yapabilmek için komşu ülke Ҫekya’ya geçiyorlar. Kamuoyuna yansıyan iki olayda Türk aileler düğünde kaptıkları virüsü hem birbirlerine geçirdiler, hem de yaşadıkları şehire getirerek burada yaydılar. Bu düğünler nedeniyle korona vaka sayıları arttı, yüzlerce kişi kanantina altına alındı ve çocuk yuvası ile bazı okullar kapatıldı.

Türk düğünlerine tepki yağıyor

500-600 kişilik düğünler organize eden Türk ailelere sosyal medyada tepki yağıyor. Yorumlarda „Madem illa düğün yapılacak, neden kurallara uymuyorsunuz. Neden herkesi tehlikeye atiyorsunuz“ diye tepkilere yer veriliyor. İşin asıl vahim tarafı ise bu düğünlerde genellikle gelin, damat ve bunların yakın aile fertlerinin virüse yakalanması oluyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin