Binlerce gurbetçi yıllardır bu manzarayı bekliyordu

1843

Tatil

Piyasanın çok altında fiyatla 5 yıldızlı otel rezervasyonu ve uçak bileti satarak Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşları dolandıran Bakadır K. ve 22 şüpheli geçtiğimiz gün Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün yapmış olduğu operasyonla yakalandı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Bahadır K.’nın kelepçeli ilk görüntülerine www.turizmavrupa.com haber sitesi ulaştı.

Turizmavrupa.com haberin peşinde

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ‘Kurulmuş Bir Örgütün Faaliyeti Çerçevesinde Bilişim Sistemleri Kullanılması Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık’ suçu yaptığını belirledikleri bir şebekeyi takibe aldı.

9 şüpheli cezaevinde

Antalya merkezli 7 ilde yapılan operasyonun ardından yakalanarak, Antalya Adliyesi’nde hakim karşısına çıkarılan suç örgütü üyelerinin 5’i serbest bırakılırken, 9’u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 9 şüpheli ise tutuklanarak Antalya Cezaevine gönderildi. İÇ

İlk görüntü

Antalya polisinin başlattığı operasyonu an ve an takip eden turizmavrupa.com Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşları dolandıran Bakadır K.’nın fotoğraflarına ulaştı. Yıllardır gurbetçiler topladığı paralarla Türkiye’de lüks bir yaşam süren Bahadır K.’ya kelepçe takıldı.  Şu ana kadar elini kolunu sallayarak dolaşan Bahadır K. bundan sonraki süreçte hesap verecek. Bahadır K. ve diğer zanlıların mal varlığına tedbir getirildi. Önümüzdeki günlerde mal varlıklarının ne olacağı açıklanacak.

Mağdurlar suç duyurusunda bulunsun

Edinilen bilgiye göre; 2016 yılından bu yana yaşanan olaylardan dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların, Türkiye’de suç duyurusunda bulunmaları gerekiyor.  Suç duyurusu yapmak isteyen vatandaşlar gerekli evraklar için turizmavrupa.com’a  haber@turizmavrupa.com adresine e-mail ile ulaşabilir.  

Haber: Güner KIZIL

GURBETÇİNİN PARASINI ÇALAN ÇETE TUTUKLANDI (HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Gurbetçinin parasını çalan çete lideri tutuklandı

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin