Turizm cenneti Bodrum sizi çağırıyor

2634
Bodrum

Tatil

Türkiye’nin en gözde turizm beldelerinden Bodrum, Anadolu halkının ayağına gidiyor. İç turizmi canlandırmak için “Bodrum sizi çağırıyor” sloganıyla hazırlanan Bodrum Tanıtım Tırı 29 ili gezecek.

Muğla’nın Bodrum tatil beldesinin yerli turist sayısını artırabilmek amacıyla hazırlanan Bodrum Tanıtım Tırı, Anadolu’da yaklaşık 7 bin kilometre yol kat edecek. Bodrum Tanıtım Projesi kapsamında “Bodrum Sizi Çağırıyor” sloganıyla 29 ili gezecek olan tır bölge turizmine önemli katkılar sunacak. Bodrum Kaymakamlığı’nın himayesinde, Bodrum Tanıtma Vakfı’nın organizasyonluğunda ve Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde oluşturulan Bodrum Tanıtım Tırı Projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Bodrum Tanıtım Projesi hakkında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Anadolu halkının Bodrum’a müthiş desteği var. Bu sefer Anadolu halkının ayağına Bodrum’u biz götürelim istedik. Onlar, bizim en zor günümüzde hep yanımızdaydılar ve inanıyorum ki bu sene yine Bodrum’u yalnız bırakmayacaklar, Bodrum’a desteklerini sürdürecekler” şeklinde konuştu.

Birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği Bodrum Tanıtım Tırı Bodrum logosu, Bodrum’un simgesi begonviller ile mavi beyaz Bodrum evleriyle süslendi. Bu tırı ziyaret edecek olanlar Bodrum tabloları, üç boyutlu Bodrum tanıtım filmi, mandalina gazozu, kolonyası ve lokumu gibi Bodrum’un yerel tatları ve ürünlerinden oluşan tanıtım materyalleri ile karşılaşacak.

Araç 2017 yaz sezonu öncesinde iki ay boyunca Türkiye genelinde şu illere gidecek: Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Antep, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli.

Fotoğraflar: Bodrum Belediyesi

bodrum1
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

bodrum2 bodrum3

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin