Turist getiren acentalara para verilecek

896
Gemi,turist,acenta

Tatil

Türkiye’ye kruvaziyer gemi ile turist getiren seyahat acentaları getirdikleri turist başına 30 dolar destek alacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’de kruvaziyer hizmeti verilen limanlara kruvaziyer gemi ile turist getiren seyahat acentalarına getirdikleri turist başına para desteği verecek.  Türkiye’ye 2017 yılı turizm sezonunda giriş yapacak kruvaziyer gemi ve turist sayılarını koruyarak, daha da artırabilmek üzere alınan “Ülkemize Kruvaziyer Gemi ile Turist Getiren (A) Grubu Seyahat Acentalarına Destek Sağlanması Hakkında Karar” resmi gazetede yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Karara göre 750 ve daha fazla yolcu kapasitesine sahip kruvaziyer gemi ile Türkiye’de kruvaziyer hizmeti verilen limanlara turist getiren (A) grubu seyahat acentalarına 31 Aralık tarihine kadar turist başına 30 dolar destek verilecek.

Seyahat acentalarına yapılacak ödemeler Kültür ve Turizm Bakanlığının bütçesine bu amaçla konulan ödenekten karşılanacak. Kararın uygulanmasına ilişkin tebliğ çıkarmak, desteklenecek acentalara ilişkin kriterleri belirmek ve uygulamada ortaya çıkabilecek ihtilafları inceleyip, sonuçlandırmak üzere ise Bakanlık yetkilendirildi.

Kaynak: www.kultur.gov.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin