Tünektepe, salgın önlemleriyle ziyaretçileri ağırlıyor

32
Tünektepe

Tatil

Tünektepe, salgın önlemleriyle ziyaretçileri ağırlıyor

Göz alabildiğine eşsiz bir Antalya manzarası sunan Büyükşehir Belediyesi Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri, salgın kuralları çerçevesinde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarının titizlikle uygulandığı tesisi 16 Haziran’dan bu yana 60 bin kişi ziyaret etti.

Taşıma kapasitesi yarıya indirilen teleferik kabinleri dezenfekte ediliyor

Tesise girişte ziyaretçilerin ateşi ölçülüyor, teleferik binişlerinde 8 kişilik olan kabinlere 4 kişi alınıyor. Kabin içerisinde oturulacak alanlar işaretlemelerle ayrılırken, bilet sırasında ve kabinlere biniş sırasında 1.5 metre sosyal mesafe kuralı uygulanıyor. Ziyaretçiler tarafından kullanılan kabin bir sonraki turda dezenfekte edilerek bir turunu boş tamamlıyor.

Salgın kuralları uygulanıyor

Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına son derece önem verilen sosyal tesiste hareket anında misafirlerin maske takmak zorunluluğu bulunuyor. Personel ve aşçılar maske ve siperlikle çalışıyor. Masalar her kullanımdan sonra temizlenip dezenfekte ediliyor. Tesisi tercih eden yerli ve yabancı turistler gönül rahatlığı ile Antalya’nın kartpostalları süsleyen eşsiz Konyaaltı Sahilini kuş bakışı izleyerek keyifli anlar yaşıyor.

60 bin kişi ziyaret etti

Son 2.5 ayda Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri’ni ziyaret eden 60 bin yerli ve yabancı ziyaretçi güven içinde eşsiz manzaranın tadını çıkardı. Teleferik ve Sosyal Tesisi gişesinin hafta içi saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hafta sonu da 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet verdiğini hatırlatalım.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin