Tuna Kiremitçi, “Live İzmir”de sanatseverlerle buluşuyor

33
Tuna Kiremitçi

Tatil

Tuna Kiremitçi, “Live İzmir”de sanatseverlerle buluşuyor

Institut français İzmir, Koronavirüs salgını döneminde “Live İzmir” adındaki sanal programıyla izleyicilerini sanatla buluşturuyor. Programın 11 Haziran’daki konuğu ünlü yazar, şair, yönetmen ve sanatçı Tuna Kiremitçi olacak.

Salgın döneminde müzik, kültür ve sanat sohbetleri

Yetenekli sanatçı Tuna Kiremitçi; müzik, kültür ve sanat sohbetleri eşliğinde, izleyicilere mini performanslar da sergileyecek. 11 Haziran Saat 21.00’de gerçekleşecek sohbet ve mini müzik performansı için Institut français İzmir’in instagram (@institutfrancaisdeturquie) sayfasına abone olunması yeterli.

Yaşar Nabi Nayır Ödülü kazanan ilk şiir kitabı “Ayabakanlar” 1994’te, grubu Kumdan Kaleler ile ilk albümü “Denize Doğru” 1996’da yayınlanan Kiremitçi; 2002’de yayınlanan ilk romanı “Git Kendini Çok Sevdirmeden” ile o yılın en çok okunan yazarı oldu. Daha sonra çeşitli müzik albümleri, şiir kitapları ve toplamda Fransızca dahil 17 dile çevrilen romanları yayınlandı. “Birden Geldin Aklıma”, “Bu Aşk Burada Biter”, “Diğer Yarım” “Yine Sevebilirim” gibi besteleriyle geniş kitlelere ulaşan Tuna Kiremitçi, İstanbul’da halen besteci ve edebiyatçı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin