Tüm uyarılara rağmen hafta sonu sosyal mesafe yine unutuldu

52
sosyal

Tatil

Tüm uyarılara rağmen hafta sonu sosyal mesafe yine unutuldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ve bakanlığın sosyal medyadan her fırsatta yinelediği Koronavirüsle mücadele kuralları yine hiçe sayıldı. Hafta sonu artan sıcaklarla kendilerini dışarı atan vatandaşların önemli bir bölümü sosyal mesafe ve maske şartını unuttu.

İstanbul’da plajlar doldu, Diyarbakır’da halay çekildi

İstanbul’da Küçük Çekmece, Kilyos, Silivri gibi şehir merkezine yakın sayfiye yerleri vatandaşlarının akınına uğrarken sosyal mesafe kuralına uyulmadı.

Antalya’da da sahillerin yoğunluğunun yanı sıra ormanlık alandaki mesire yerleri de büyük ilgi gördü. Topçam Mesire Alanı girişinde 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Pazar günü saat 07.00’de kapılarını açan mesire alanının 300 araçlık park alanı 1 saatte doldu, içeri alınamayanlar geri döndü.

Düğünlerde koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan halay yasağı yine delindi. En çok Covid-19 vakası görülen 5 ilden biri olan Diyarbakır’da organize edilen bir düğünde 70 kişi halay çekti. Aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların bulunduğu kalabalık maskesiz bir şekilde dakikalarca halay çekti.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin