Trabzon’daki selde mahsur kalan 24 kişi kurtarıldı

43
mahsur

Tatil

Trabzon’daki selde mahsur kalan 24 kişi kurtarıldı

Trabzon’un Sürmene ilçesinde meydana gelen selde mahsur kalan 24 kişi, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Yoğun yağış sonrası derenin taşması sonucu 24 kişi Sürmene ilçesi, Yeniay Mahallesi Baştımar Küme evlerinin bulunduğu bölgede mahsur kaldı. Vatandaşların ihbarı üzerine Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri ve Sürmene İtfaiye Grup Amirliği çalışanları ile birlikte AFAD ve Jandarma da bölgeye ulaştı. Yolun çökmesi sonucu mahsur kalan vatandaşlar, itfaiye ekiplerinin iki ayrı mevkiden uzattığı merdivenle kurtarıldı.

5 saatlik çalışmayla kurtarıldılar

5 saatlik bir çalışmanın ardından kurtarılan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ederek, “Bir anda yağmur bastırdı. Dere taşınca paniğe kapıldık. Mahalleyi terk etmek istedik ancak yol derenin altında kaldı. Son çare olarak itfaiye ekiplerini aradık. Sağ olsunlar hemen geldiler ve merdiven yardımı ile bizleri buradan kurtardılar. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na ve ekiplere teşekkür ediyoruz” dedi.

AFAD ve Jandarma ekipleri de katıldı

Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada ise, “Büyükşehir Belediyesi olarak bölgemizde ve şehrimizde zaman zaman meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle ekiplerimiz her zaman teyakkuz halinde bulunmaktadır.  Mahsur kalan vatandaşlarımızın ihbarı sonrası hem merkez hem de Sürmene ilçemizden itfaiye ekiplerimiz ile birlikte AFAD ve Jandarma ekipleri de hemen harekete geçmiş ve çok kısa bir sürede olay yerine ulaşmışlardır. 24 vatandaşımız gerçekleştirilen titiz çalışma sonrası başarılı bir şekilde kurtarılmıştır” denildi.

mahsur

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin