Toplu ulaşım araçlarındaki görünmez büyük tehlike..

2000
ulasim

Tatil

Otobüs, minibüs, metrobüs, tramvay ve metrolardaki mikrop yuvası tehlike saçıyor. Siz de belki her gün dokunuyorsunuz…

Toplu ulaşım araçları özellikle büyük şehirlerde hayatımızın değişmez parçası oldular. Otobüsler, minibüsler, metrobüsler, hafif tramvay ve metrolar artık hayatımızın hareketli her anında varlar. İşe, okula, gezmeye, alışverişe giderken sürekli kullanmak durumundayız.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak aklımıza şu soru geliyor: Bu toplu ulaşım araçları ne kadar sağlığa uygun? İstanbul metro, metrobüs ve tramvaylarda, araçların düzenli olarak dezenfekte edildiği herkesin görebileceği yerlerde yazıyor fakat en riskli yerler tutunma aparatları.

Her gün binlerce insanın çıplak ellerle dokunduğu bu tutunma askılıkların ne kadar mikrop barındırdığını hiç düşündünüz mü?

Hepsinin temizlenmesi mümkün olmadığından olası bir hastalık, mikrop kapmamak için gitmek istediğimiz yere ulaşana kadar elimizle bir yere dokunmadan en kısa sürede ellerimizi bol su ile sabunlayarak yıkamalıyız.

Yazar: Barbaros Alayoğlu

 

Ulaşım

 

 

YASAL UYARI: Bu haberin ve fotoğrafların yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link yazarak sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin