Tokat: Yeni havalimanı ne zaman açılacak?

12960
tokat

Tatil

Mevcut havalimanının yetersiz kaldığı Tokat’ta yeni havalimanı için çalışmalar sürüyor. Detaylar haberde…

Tokat il merkezine 20 km mesafede, Turhal karayolu üzerinde 1988 yılında inşaatına başlanıp 1995 yılında açılışı yapılan Tokat Havalimanı’nın, talebi karşılamada yetersiz kalması sebebi ile yeni bir havalimanı yapılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Merkeze bağlı Söngüt köyü yakınında 2.200 dönümlük bir arazinin kamulaştırılma süreci ve bu bölgede arsası bulunan yaklaşık 1100 vatandaşla yapılan görüşmelerde son aşamaya gelindi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından uzlaşma sağlanan köylülere ödemelere başlandığı, 2019 yılı içinde ise yeni havaalanının tamamlanarak hizmete gireceği öğrenildi.

6 YORUMLAR

  1. Merhaba,
    Bir havacı olarak memleketimin havalimanının 2019 yılına kadar kapalı olması üzücü bir durum.
    Artık madem o zamana kadar kapalı olacak bari A380 lerin bile inebilileceği bir havalimanı olmasını dilerim.

  2. Merhaba,tabiki üzücü bir durum memleketimize ordan burdan aktarma uçuşlar ile sonrada saatler süren otobüs yolculuğu bi hayli yorucu.Büyük dileğimiz umudumuz inşallah Tokat’ımıza yakışır ve yurtdışınada uçuşları olan Uçaklarinda inebilmesini ,büyük uçaklar’ isteriz.Inşallahta öyle olur çok seviniriz Tokat’lı olarak

  3. 2020 de faaliyete geçeceği yazıyor. Gerçekten gurbette olanlar bunu çok iyi anlar. Dalaman da oturuyorum gurbetciyim. Ailem Tokat ta yaşıyor. Allah korusun acil bir durum olsa yetişemem bile. Lütfen artık bir çözüm bulun bir an önce bitsin.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin