THY’den yasağa karşı yeni uygulama

3728
THY, bilet, pilot

Tatil

Türk Hava Yolları, Amerika ve İngiltere’nin cep telefonu dışındaki elektronik malzemelerini uçak kabininde taşınmasını yasaklamasının ardından yeni bir uygulama başlattı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a düzenlediği uçuşlarda ücretsiz internet hizmeti sunan şirket şu bilgileri verdi:

– Yolcularımız, uçak içinde sunduğumuz Wi-Fi kullanım olanağıyla cep telefonları ile internet hizmetimizden faydalanabilecekler

-İlgili elektronik eşyalar, boarding kapısında teslim edilebileceği için, yolcularımız uçak kapısına kadar cihazlarını kullanabilecekler.

-Transfer yolcularımızın söz konusu cihazlarını İstanbul varışlarında boarding kapısında teslim etmeleri yeterli olacak.

-Yolcularımızın elektronik eşyalarını check-in esnasında bagaja vermeyi tercih etmemesi durumunda, elektronik cihazlar İstanbul’da boarding işlemi sırasında etiket karşılığı teslim alınarak itinalı bir şekilde özel bagajlarla taşınacak. Görevli personellerimiz varış sonrasında belirlenen dağıtım yerinde yolcu bagaj etiketi – cihaz eşleşmesi yaparak elektronik cihazları sahiplerine teslim edecekler.

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ın ilgili kurumlarınca tebliğ edilen kurallar doğrultusunda; “Türkiye çıkışlı Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a gerçekleşecek uçuşlarda, standart boyutlardaki akıllı cep telefonundan büyük elektronik cihazlar (tıbbi cihazlar haricinde) kabin içinde (yolcu beraberinde) taşınamayacak. Bu uygulama kapsamında tüm dizüstü bilgisayarlar, tabletler, fotoğraf makineleri*, e-kitap okuyucular ve oyun konsollarının uçak altı bagajına verilmesi gerekiyor”

Bu uygulama Türkiye çıkışlı uçuşlarda geçerli olup, ABD ve Birleşik Krallık ’tan Türkiye’ye düzenlenecek seferlerde geçerli değildir.

*Birleşik Krallık’a düzenlenen uçuşlarda kabin içinde fotoğraf makinesi taşınmasına ilişkin bir kısıtlama bulunmamakta.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin